www.modernitovarna.com
INTERROLL

Charoen Pokphand Foods, největší světový výrobce krmiv a zpracovatel krevet, se v úsilí o rozvoj vysoce kvalitní výroby spoléhá na Interroll

Sant'Antonino, Švýcarsko. Integrátoři systémů, včetně společností Thai MecTech Co., Ltd. a MT Food System Co., Ltd., nainstalovali v závodě Charoen Pokphand Foods v provincii Bình Phước ve Vietnamu sadu nejmodernějších dopravníkových systémů, jejichž klíčovými pohony jsou bubnové motory Interroll.Přestože je bezpečnosti potravin věnována stále větší pozornost, jen velmi málo spotřebitelů si dosud uvědomuje zdravotních rizika související s potravinářskou výrobou. Potravinářské společnosti investují značné prostředky, aby zajistily, že celý proces, od surovin po hotové výrobky, bude bezpečný a kontrolovatelný. Například stroje na zpracování potravin, ruční kuchyňské náčiní a pracovní desky používané v rámci výrobní linky jsou extrémně náchylné na znečištění z vnějšího prostředí, čímž může být ohrožena hygiena potravin. S neustálým vývojem v potravinářském průmyslu a zvyšujícími se požadavky hygienických standardů je nutné modernizovat také systémy pro manipulaci s materiálem používané ve výrobě, aby lépe splňovaly nejnovější požadavky na bezpečnost potravin a reagovaly na výzvy trhu.

Charoen Pokphand Foods (CPF) je přední firmou v oboru, která uplatňuje vysoké standardy bezpečnosti potravin. CPF je největší výrobce krmiv a zpracovatel krevet na světě a patří mezi tři největší zpracovatele drůbeže a vepřového masa. Působí ve více než dvaceti zemích a je známou značkou na mnoha mezinárodních trzích. CPF sídlí v Thajsku, avšak pokračuje v investování na celém vzkvétajícím trhu jihovýchodní Asie s cílem poskytovat zákazníkům vysoce kvalitní výrobky, které splňují nejvyšší hygienické standardy. Integrátoři systémů, včetně společností Thai MecTech Co., Ltd. a MT Food System Co., Ltd., nainstalovali v závodě CPF v provincii Bình Phước ve Vietnamu sadu nejmodernějších dopravníkových systémů, aby společnosti pomohli čelit výzvám na potravinářském trhu, přičemž ústředními pojmy jsou efektivita a hygiena. Jako klíčová pohonná zařízení bylo nainstalováno celkem 211 bubnových motorů (Drum Motors) Interroll, včetně DM 0080, DM 0113, DM 0138 a dalších.

Na otázku, proč si firma zvolila právě bubnové motory Interroll, odpověděl výkonný viceprezident CPF Anurat Suthamnirun: „Nejdůležitější pro praxi potravinářského průmyslu je hygienická čisotota a s bubnovými motory Interroll můžeme omezit většinu problémů z hlediska hygieny na dopravnících. Kromě toho je u dopravníků vybavených pohony Interroll možné podstatně zkrátit dobu čištění, což nám umožňuje získat více času na výrobu a snížit náklady na čištění.“

Bubnové motory Interroll pomáhají zvyšovat úroveň hygieny a snižují spotřebu energie
Bubnové motory Interroll mají množství jedinečných předností, zvláště s ohledem na hygienu a bezpečnost. Získaly certifikaci EHEDG (European Hygienic Engineering & Design Group) a jejich třída krytí je IP66/IP69K, což znamená, že splňují nejvyšší hygienické standardy. V minulosti potravinářské společnosti používaly jako pohony dopravníků konvenční motory s převodovkami. Ty však vzhledem ke své konstrukci mohly zadržovat prach a nečistoty. Ale u bubnových motorů je riziko kontaminace produktů v potravinářské výrobě výrazně sníženo, protože většina dílů je umístěna uvnitř motoru a hladký povrch z korozivzdorné oceli pomáhá do značné míry snížit možnost zadržování nečistot a množení mikroorganismů. To urychluje a zjednodušuje i jejich čištění. Kromě výhod z hlediska hygieny mají bubnové motory Interroll také velkou účinnost: ve srovnání s konvenčními pohony mají až o 30 % nižší spotřebu. Navíc mohou bubnové motory Interroll ušetřit firmám spoustu času a nákladů, protože během jejich provozu po celou dobu životnosti není třeba žádná zvláštní údržba. Strategie modulární platformy společnosti Interroll také usnadňuje instalaci bubnových motorů nové generace a zajišťuje krátkou a spolehlivou dobu dodání.

Spolehlivé partnerství

Ve skutečnosti to není poprvé, co se Interroll a Charoen Pokphand Group spojily. První objednávka mezi oběma společnostmi je datována do roku 1993 a k dnešnímu dni bylo vyřízeno více než 10 000 objednávek. Kromě bubnových motorů dodává Interroll firmě Charoen Pokphand Group také širokou škálu dalších produktů, včetně válečků, poháněných válečků RollerDrive a třídičů. Společné úsilí o splnění náročných požadavků hygienických standardů a spolehlivou kvalitu produktů tento vztah ještě upevnilo. Integrátorům usnadňuje práci spolehlivý prodejní tým společnosti Interroll, který s nimi úzce a efektivně spolupracuje, a poprodejní servis dostupný po celém světě.

„Je pro nás ctí opět dodávat naše produkty firmě CPF. Oblast Asie a Tichomoří je pro Interroll celosvětově jedním z nejdůležitějších strategických trhů a potravinářství je kritické z hlediska národního hospodářství a živobytí obyvatel. Bezpečnost potravin úzce souvisí se zdravím všech,“ řekl dr. Ben Xia, výkonný viceprezident společnosti Interroll pro region Asie. „Jako přední světový dodavatel systémů pro manipulaci s materiálem bude společnost Interroll nadále přinášet své inovativní produkty a řešení na asijsko-tichomořský trh a ve spolupráci s průmyslovými partnery pomůže potravinářskému průmyslu dosáhnout lepšího rozvoje s vyšší kvalitou a efektivitou."

Společnost Interroll se systémy pro realizaci toků materiálu aktivně přispívá k optimalizaci procesů v potravinářství. Tím se také zkracuje doba oběhu potravin. Vyšší hygienická úroveň dopravníků současně zajišťuje lepší kvalitu a bezpečnost potravin. Na Interroll se spoléhají mnozí zpracovatelé potravin a distributoři čerstvých produktů.


Charoen Pokphand Foods, největší světový výrobce krmiv a zpracovatel krevet, se v úsilí o rozvoj vysoce kvalitní výroby spoléhá na Interroll
Platforma bubnových motorů Interroll nabízí více flexibility, větší robustnost a výkon než srovnatelné produkty..


Charoen Pokphand Foods, největší světový výrobce krmiv a zpracovatel krevet, se v úsilí o rozvoj vysoce kvalitní výroby spoléhá na Interroll
Charoen Pokphand Foods (CPF) je největší výrobce krmiv a zpracovatel krevet na světě a patří mezi tři největší zpracovatele drůbeže a vepřového masa. Firma, která působí ve dvaceti zemích, patří na světovou špičku v zavádění vysokých standardů bezpečnosti potravin..

  Vyžádejte si více informací…

LinkedIn
Pinterest

Připojte se k více než 15 000 sledujícím IMP