www.modernitovarna.com
NORD Drivesystems

Kompaktní, odolné, robustní: nové šnekové převodovky SMI od firmy NORD

Společnost NORD nyní nabízí novou řadu šnekových převodovek v robustní jednodílné skříni UNICASE v pěti velikostech s maximálním momentem 427 N•m. Nová větší ložiska výstupní hřídele umožňují uživatelům použít větší průměr hřídele, než bylo možné u předchozích typů. Výhodou nových ložisek je navíc mnohem delší životnost. Pro výrobu hliníkových skříní převodovek SMI byl optimalizován proces odlévání, aby se docílilo zvláště hladkého povrchu, na kterém neulpívá prach. Uzavřené šnekové převodovky SMI jsou omyvatelné a mohou být proto bez problémů podrobeny procesu čištění spolu s dalšími součástmi zařízení. Jestliže je třeba, převodovky mohou být opatřeny povrchovou úpravou NORD NSD tupH, která zvyšuje odolnost povrchu skříně: povrchová vrstva je až sedmkrát tvrdší než základní materiál a má výbornou odolnost proti kyselým i zásaditým roztokům. Díky syntetickému oleji nevyžaduje převodovka po celou dobu životnosti žádnou údržbu.

Kompaktní, odolné, robustní: nové šnekové převodovky SMI od firmy NORD

Obrázek: šneková převodovka z nové řady SMI: zobrazena výstupní strana s velkým ložiskem a velmi hladkým povrchem hliníkové skříně

 

Šnekové převodovky mají převodový poměr od i = 5:1 do i = 3000:1. Díky stavebnicové konstrukci je lze snadno přizpůsobit konkrétním požadavkům. Uživatelé si mohou vybrat také z obsáhlého sortimentu v praxi osvědčených modulárních šnekových převodovek SI,  jejichž příruby jsou kompatibilní s řadou SMI a umožňují velmi všestrannou konfiguraci. Na straně motoru jsou pro každou velikost převodovky k dispozici různé připojovací příruby podle normy IEC (B5/B14). Převodovky lze uchytit na patky nebo přírubu, jsou vybavené plnými nebo dutými hřídeli.

  Vyžádejte si více informací…

LinkedIn
Pinterest

Připojte se k více než 15 000 sledujícím IMP