www.modernitovarna.com
Alfa Laval News

Společnost Alfa Laval je opět o krok blíž k inteligentnímu čerpadlu

Společnost Alfa Laval uvádí na trh nový software pro monitorování stavu, který umožňuje analýzu. Nové řešení Alfa Laval Analytics pro online monitorování stavu, které využívá umělou inteligenci, pomáhá v hygienických odvětvích předcházet neplánovaným odstávkám, prodlužuje životnost cenných aktiv a napomáhá dosahovat cílů v oblasti udržitelnosti.

Společnost Alfa Laval je opět o krok blíž k inteligentnímu čerpadlu

„Pro hygienická odvětví je to velký krok. Naše nové řešení Alfa Laval Analytics odhalí potenciální poruchy stroje dříve, než k nim dojde, a pomůže diagnostikovat jejich hlavní příčinu. V úzké spolupráci s našimi zákazníky jsme vyvinuli snadno použitelné a spolehlivé řešení, které vám zajistí klid a udržuje zařízení trvale ve špičkovém stavu,“ uvádí Torsten Pedersen, vedoucí oddělení konektivity a monitoringu v centru Alfa Laval Fluid Handling.

Alfa Laval Analytics je funkce, která nabízí přidanou hodnotu a lze ji doplnit ke všem novým i stávajícím instalacím čerpadel společnosti Alfa Laval. Řešení zahrnuje roční předplatné včetně online instalace, školení k ovládání panelu a neustálou podporu.

Vždy k dispozici 24/7
Řešení Alfa Laval Analytics nepřetržitě shromažďuje a analyzuje data o vibracích čerpadel. Myšlenkou, která stojí za vývojem řešení na bázi umělé inteligence, bylo zajistit klid obsluze zařízení a vedení. Řešení Analytics nabízí jasný a intuitivní přehled o stavu zařízení prostřednictvím jednoduchého panelu. Zelená signalizuje „v pořádku“, oranžová „varování“ a červená „okamžité opatření“.

„Obsluha a vedení závodu má kdykoliv a kdekoliv možnost zkontrolovat stav zařízení. Stav čerpadel zkontrolujete jediným pohledem na panel aplikace a v případě potřeby přijmete opatření, která zabrání nákladným odstávkám,“ dodává Torsten Pedersen.

Vysvětluje, že řešení Analytics nejen odhaluje poruchy, ale také určuje pravděpodobné příčiny problému, které mohou souviset například s nesprávným seřízením instalace čerpadla, případně vylepšením procesů nebo mechanickými poruchami.

„Diagnostické možnosti nástroje Analytics usnadňují obsluze a technikům rychlou lokalizaci problému a jeho odstranění dříve, než dojde k poškození. S řešením Analytics můžeme dokonce prodloužit záruku zařízení, pokud se čerpadla nepřetržitě monitorují a dodržují se doporučení ke kontrolám a opravám,“ říká Torsten Pedersen.


Společnost Alfa Laval je opět o krok blíž k inteligentnímu čerpadlu

Umožňuje prediktivní údržbu
Díky možnosti předvídat poruchy a určovat díly, které je třeba opravit nebo vyměnit, otevírá řešení Analytics cestu k zavedení strategií prediktivní údržby, které eliminují další náklady a předchází neplánovaným odstávkám.

Řešení Analytics současně podporuje program udržitelnosti, protože umožňuje závodům vyrábět více při nižších nákladech. Řešení Analytics udržuje aktiva vždy v bezchybném provozu, a zvyšuje tak jejich energetickou účinnost a pomáhá snižovat uhlíkové emise.

Alfa Laval Analytics je kyberneticky bezpečným řešením. Veškerá data se přenáší mobilní sítí a nevyžaduje žádné připojení k internetu závodu.

Řešení Analytics je součástí programu Souvisejících služeb společnosti Alfa Laval. Průběžně doplňujeme nové služby, které využívají potenciálu technologií Průmyslu 4.0.

Technická konfigurace řešení Alfa Laval Analytics

  • Řešení Analytics vyžaduje bránu CM Connect Gateway a dodává se s 12měsíčním předplatným.
  • Instalace a uvedení do provozu jsou jednoduché. Provádí se pomocí aplikace, která uživatele vede v jednoduchých krocích.
  • Předplatné nabízí přístup k panelu, oznámení s doporučenými kroky a podporu společnosti Alfa Laval.

Další informace naleznete na adrese www.alfalaval.com/analytics

www.alfalaval.com

 

  Vyžádejte si více informací…

LinkedIn
Pinterest

Připojte se k více než 155 000 sledujícím IMP