www.modernitovarna.com
Alfa Laval News

Novinka Alfa Laval ThinkTop V20 posouvá hranice indikace polohy ventilů na úroveň Průmyslu 4.0

Nová jednotka Alfa Laval ThinkTop V20 je další generací indikačních jednotek pro hygienické ventily, která podporuje digitální transformaci v procesním průmyslu.

Novinka Alfa Laval ThinkTop V20 posouvá hranice indikace polohy ventilů na úroveň Průmyslu 4.0

Přenesení monitorování polohy ventilů do éry Průmyslu 4.0 nabízí konkurenční výhodu. S využitím automatizace, digitalizace a komunikace v reálném čase posouvá jednotka ThinkTop V20 laťku řízení procesů. Je spolehlivější i přesnější a současně šetří čas a peníze při instalaci, spuštění, provozu a údržbě.

ThinkTop V20 je první specializovanou snímací jednotkou pro ventily, která nevyžaduje údržbu, ruční nastavení ani programování. Umožňuje 360° vizuální indikaci stavu LED diodami ze všech směrů. Nabízí také praktickou možnost monitorování stavu hygienických ventilů Alfa Laval z velína v reálném čase v mlékárenském, potravinářském, nápojovém, kosmetickém, biotechnologickém, farmaceutickém a mnoha dalších průmyslových odvětvích.

Spolehlivější řízení procesů
Snímací jednotka ThinkTop V20 navržená pro digitalizaci klíčového monitorování stavu dvoupolohových ventilů je pragmatickým přístupem ke zvýšení spolehlivosti stavu a polohy ventilů. Náš nový přírůstek do moderní řady Alfa Laval ThinkTop V otevírá cestu k vyšší úrovni řízení procesů výrobcům, kteří spoléhají na vizuální a signální zpětnou vazbu u otevřené nebo zavřené polohy ventilu.

„Intuitivní ThinkTop V20 je rychlejší a inteligentnější jednotkou pro indikaci stavu ventilů než ty, které jsou dostupné dnes“, uvádí Ebbe Bundesen, manažer portfolia, ventily a automatizace, Alfa Laval. „Posouvá spolehlivé řízení procesů na vyšší úroveň díky rychlému, přesnému a intuitivnímu online nastavení, nabízí praktické monitorování polohy ventilů v reálném čase a přístup k aktuálním a historickým datům z velína. Celkově přináší neocenitelnou úsporu času a peněz vzhledem k požadavkům na efektivitu, kterým jsou továrny vystaveny.“

O 40 % rychlejší nastavení než u běžných indikačních jednotek pro ventily
Uvedení jednotky ThinkTop V20 do provozu zabere jen pár sekund, stačí jen instalace, aktivace a deaktivace. Online nastavení je rychlé a intuitivní. Snímače automaticky rozpoznají typ a velikost ventilu, zkalibrují a zaznamenají vzdálenosti otevření a zavření ventilu a dokončí nastavení bez nutnosti ručního zásahu. Navíc náhrada nebo výměna jednotky za provozu je jednoduchá a nepřeruší výrobu. Nepotřebujete žádné odborné znalosti, školení, adaptéry ani speciální nástroje. Správně nainstalovat novou jednotku ThinkTop V20 nebo vyměnit starší jednotku pro indikaci ventilů dokáže každý. Přitom je zajištěna hygiena, produktivita i provozuschopnost a současně ušetříte čas i peníze.

Pokročilý estetický design a celá řada komunikačních protokolů
Jednotka ThinkTop V20 je součástí osvědčené řady ThinkTop V, má stejný vzhled, bezúdržbové pouzdro a vylepšenou 360° vizuální indikaci stavu LED diodami, stejně jako nejprodávanější řídicí jednotky řady ThinkTop V. Díky své kompaktní a robustní konstrukci je vhodná i pro instalace do stísněných prostor. Výrobci si mohou vybrat komunikační protokol – digitální, AS-Interface nebo IO-Link –, který nejlépe vyhovuje jejich procesním potřebám.

V20 je hermeticky uzavřená s cílem zajistit spolehlivý odečet polohy ventilu a zabránit riziku průniku vody a prachu nebo jinému neoprávněnému přístupu do jednotky. Využití dvoubodového komunikačního protokolu IO-Link umožňuje propojení snímačů a automatizačních systémů. Protokol IO-Link navíc usnadňuje přístup k důležitým datům v reálném čase a tím zlepšuje diagnostiku a zjednodušuje konfigurovatelnost i řízení a současně podporuje Průmysl 4.0.

S digitalizovaným stavem ventilů se můžete soustředit na důležité činnosti
Přehled a možnost vzdáleného monitorování v reálném čase s jednotkou ThinkTop V20 dává konkurenční výhodu všem, kdo se řídí daty o stavu hygienických ventilů. V20 překovává představy výrobců o možnostech běžných indikátorů polohy ventilů, a to díky rychlému nastavení a spolehlivějšímu řízení procesů.

Další informace naleznete na adrese www.alfalaval.com/thinktop-v20.

www.alfalaval.com

  Vyžádejte si více informací…

LinkedIn
Pinterest

Připojte se k více než 155 000 sledujícím IMP