www.modernitovarna.com
Bürkert News

NOVÉ FUNKCE PRO VENTILOVÝ OSTRŮVEK AIRLINE EX TYP 8650

Ventilový ostrůvek AirLINE Ex typ 8650 je modulární, elektro-pneumatický automatizační systém pro oblast ohroženou výbuchem 1 / 21. Už od roku 2006 spoléhají naši zákazníci při řízení komplexních procesních a výrobních postupů v oblastech ohrožených výbuchem na tyto ventilové ostrůvky.

NOVÉ FUNKCE PRO VENTILOVÝ OSTRŮVEK AIRLINE EX TYP 8650

Díky reinženýringu nabízí typ 8650 kromě rozšířeného rozsahu teploty a nového designu také přepracované pneumatické základní moduly. Ve spojení s funkcí Hotswap disponují moduly větším průtokem, a proto se typ 8650 hodí pro množství různých aplikací.

Navíc proběhla aktualizace povolení/certifikátů ATEX / IECEx pro ventilový ostrůvek, a ty nyní odpovídají nejnovějšímu stavu norem dle normy EU (IEC 60079 / směrnice EU 2014/34/EU).

Větší bezpečnost procesu díky monitorování tlaku přímo na ventilovém ostrůvku
Nové funkce, například možnost přímé integrace tlakových senzorů nebo tlakových spínačů, zaručují větší bezpečnost procesu díky dotazování stavu a monitorování tlaku. Pokud dojde k překročení nebo nedosažení definovaného tlaku, může se aktivovat určitá akce (například: varovné hlášení).

Větší bezpečnost zařízení díky novým funkcím
K externímu bezpečnostnímu vypnutí je možné instalovat samostatný ventil typu 6518 na moduly napájení. Díky tomu je možné dosáhnout Performance Level C v souladu se Směrnicí o strojních zařízeních EN 13849.

Zcela kompatibilní se Siemens SIMATIC ET 200iSP
Typ 8650 je jediný ventilový ostrůvek, který je v plném rozsahu (z hlediska hardwaru a softwaru) kompatibilní se Siemens systémem I/O* SIMATIC ET 200iSP, a v rámci rozváděčů je možné jej instalovat do oblasti ohrožené výbuchem 1 / 21.

Kombinace Siemens systému I/O* s ventilovým ostrůvkem Bürkert přitom nabízí zvláštní výhody v oblasti automatizace procesu. Jedná se tak o kompaktní a komplexní systém s vysokou těsností kanálu. Je tak zaručeno více místa v rozváděči, což umožňuje montáž dalších pneumatických a elektrických modulů.

Jednoduchá kabeláž pro flexibilní design zařízení
Díky přímému zapojení tak odpadá nutnost kabeláže pro jednotlivé ventily a rovněž zapojení systému I/O*. Tím je zaručen flexibilní design zařízení a nekomplikovaná přestavba stávajícího zařízení.

Diagnostické funkce jsou integrovány přímo v řídicím systému procesu
Připojení k Siemens řídicímu systému procesu PCS7 je snadné. Veškeré diagnostické funkce jsou integrovány přímo v systému PCS7 a tam je také lze pohodlně nastavit.

Diagnostické funkce:
  • Indikace spínacího stavu ventilu
  • Počítadlo spínacích cyklů
  • Detekce přetržení drátu & zkratů
Díky integrovanému počítadlu spínacích cyklů je možné lépe plánovat preventivní údržbu – ventily tak lze vyměnit ještě dříve, než dojde k neplánovanému výpadku Vašeho zařízení.

Stručný přehled Vašich výhod
  • Zcela kompatibilní se Siemens SIMATIC ET 200iSP
  • Tlakový spínač/senzor lze přímo integrovat
  • Integrované diagnostické funkce, například detekce přetržení drátu nebo zkratu
  • Ventily pro bezpečnostní vypnutí až po Performance Level C
  • Připojení sběrnicového pole pro pneumatiku v oblasti ohrožené výbuchem 1 / 21 prostřednictvím PROFIBUS DP

  Vyžádejte si více informací…

LinkedIn
Pinterest

Připojte se k více než 155 000 sledujícím IMP