www.modernitovarna.com
Moxa

Nový průmyslový bezpečnostní router Moxa pro zabezpečení průmyslových aplikací

Společnost Moxa Inc., přední firma v oblasti průmyslové komunikace a sítí se zaměřením na zabezpečení průmyslových komunikačních systémů, představila novou řadu routerů EDR-G9010.

Nový průmyslový bezpečnostní router Moxa pro zabezpečení průmyslových aplikací
Tato multifunkční zařízení firewall/NAT/VPN/switch/router certifikovaná pro průmysl působí jako robustní první obranná linie pro průmyslové sítě v různých úlohách, jako jsou chytrá výroba nebo kritická infrastruktura. Průmyslové bezpečnostní routery (směrovače) řady Moxa EDR-G9010 mají 10portové rozhraní GbE a možnosti zabezpečení hloubkovou obranou (defense-in-depth), aby splnily potřeby aplikací náročných na šířku pásma, které vyžadují spolehlivost ověřenou v provozu a vícevrstvé zabezpečení.

Se stále více kybernetickými bezpečnostními incidenty, které se vyskytují v systémech řízení provozních technologií (OT), se posílení zabezpečení průmyslových sítí stává pro vedoucí pracovníky firem a manažery odpovědné za zajištění zabezpečení závodů klíčovou prioritou. V prostředích OT se však požadavky na komunikační sítě netýkají pouze jejich zabezpečení, ale zaměřují se také na bezproblémové fungování provozu – funkční bezpečnost.

„S uvedením nové řady EDR-G9010 přináší Moxa řešení zabezpečení sítí šité na míru pro prostředí OT,“ říká Kevin Huang, produktový manažer společnosti Moxa Networking. „Doporučujeme našim zákazníkům, aby jako první linii obrany a zabránění šíření hrozeb do zbytku sítě používali k segmentaci svých sítí průmyslové bezpečnostní routery řady EDR-G9010. Kromě toho mohou uživatelé k dosažení vícevrstvého zabezpečení své provozní techniky využít pokročilou metodu Deep Packet Inspection (DPI), firewally, NAT a VPN. V neposlední řadě pomáhají 10portové rozhraní pro gigabitový Ethernet, kratší doba spouštění a redundance na úrovni Layer 2/Layer 3 zajistit velkou dostupnost průmyslových sítí. Řada EDR-G9010 spojuje všechny tyto výkonné funkce do jediného kompaktního, odolného a certifikovaného průmyslového bezpečnostního routeru. Celkově bude řada EDR-G9010 platformou bezpečné směrování v komunikačních sítích, která bude postupem času rozšiřována o další funkce.“

Průmyslové bezpečnostní routery řady EDR-G9010 nabízejí:

Pokročilou ochrana sítě se segmentací a DPI
V rámci jednoho provozního místa mohou průmyslové bezpečnostní routery řady EDR-G9010 pomoci vybudovat hranici zabezpečení segmentací sítí OT a IT a disponují pokročilou technologií DPI, která uživatelům poskytuje podrobnou kontrolu nad síťovým provozem filtrováním průmyslových protokolů* na základě požadavků aplikace. Moxa bude nepřetržitě rozšiřovat pokrytí protokolů metodou DPI. K Modbus TCP/UDP a DNP3 přidá Moxa v roce 2022 konkrétně protokoly týkající se energetických sítí.

Je-li třeba vzdálené připojení na několika místech, IPsec VPN integrovaná v EDR-G9010 zajišťuje bezpečné průmyslové komunikační kanály při přístupu k soukromé síti z veřejného internetu.

Platforma pro budoucnost pro prevenci narušení OT
Vynikající výpočetní výkon routeru EDR-G9010 mu umožňuje provozovat modul prevence narušení, který bezpečně zablokuje ransomware, malware, viry a další hrozby kybernetické bezpečnosti v sítích OT. Tato metoda skenování sítě využívající elektronické podpisy posune filtrování provozu a viditelnost zařízení v sítích OT na bezprecedentní úroveň.

Tento modul je licencován na vyžádání a bude k dispozici do poloviny roku 2022.

Větší výkon s velkou šířkou pásma a kratšími dobami spouštění
Pro neustále rostoucí počet zařízení vyžadujících připojení jsou switche řady EDR-G9010 schopné dosáhnout vysoké propustnosti a zároveň poskytovat robustní zabezpečení ideální pro aplikace náročné na šířku pásma. Kratší doba spouštění pomáhá zkrátit prostoje systému při pravidelné údržbě nebo v případě nouzové obnovy.

Větší univerzálnost
Řada EDR-G9010 uspokojuje potřeby různých sítí, ať už jako firewall, překladač síťových adres (NAT), brána pro vzdálenou komunikaci, switch nebo router. Tyto bezpečnostní routery jsou certifikovány také pro IEC 61850-3/IEEE 1613, NEMA TS2, ATEX Zone 2 a Class I Division 2. Díky přístupné a všestranné konstrukci typu „vše v jednom“ jsou tato zařízení ideální pro zabezpečení průmyslových zařízení, jako jsou rozvodny elektřiny, inteligentní dopravní systémy, závody na těžbu a zpracování ropy a plynu nebo chytrá výroba.


Nový průmyslový bezpečnostní router Moxa pro zabezpečení průmyslových aplikací

Odolnost podle IEC 62443
Bezpečnostní routery hrají v architektuře zabezpečení významnou roli a je třeba je posílit. Hardware a software EDR-G9010 byl proto firmou Moxa vyvinut certifikovaným procesem podle IEC-62443-4-1 a je připraven splňovat požadavky IEC-62443-4-2 až do úrovně zabezpečení 2.

Základní parametry gigabitového průmyslového bezpečnostního routeru řady DR-G9010
• Univerzální zařízení s funkcemi firewall/NAT/VPN/switch/router
• 8portový TX GbE a 2portový SFP GbE
• Úplné redundantní mechanismy, včetně Turbo Ring a VRRP
• Široký rozsah provozních teplot -40 až +75 °C (model -T)
• Pokročilá Deep Packet Inspection (DPI) pro Modbus TCP/UDP, provoz DNP3 a -104 a MMS (dostupné v 1. čtvrtletí 2022).
• Certifikováno pro IEC 61850-3, NEMA TS2, ATEX zóna 2, Class I Div 2, EN 50121-4, DNV, IEC-62443-4-2 SL 2 (k dispozici ve čtvrtém čtvrtletí 2022).

Pro zvýšení přehledu o zabezpečení sítě je řada EDR-G9010 také kompatibilní se softwarem pro správu sítě MXview společnosti Moxa. S MXview mohou uživatelé například vizualizovat dosaženou úroveň zabezpečení zařízení Moxa připravených podle IEC 62443, provádět pravidelné zálohování konfigurací a mít rychlý přehled o výkonu sítě.

Uvedením průmyslových bezpečnostních routerů řady EDR-G9010 na trh společnost Moxa rozšířila svou nabídku bezpečnostní síťové infrastruktury tak, aby pokrývala širší škálu průmyslových úloh, a zavedla podrobnější kontrolu nad průmyslovými sítěmi, aby splnila svůj pokračující závazek chránit konektivitu v průmyslovém prostředí.

Další informace o routerech řady EDR-G9010 naleznete na stránce produktu nebo ve videu.


Více informací o řešeních pro zabezpečení průmyslových sítí od firmy Moxa najdou zájemci na www.moxa.com/Security.

Připojte se k více než 155 000 sledujícím IMP